סיכום בין משרד השיכון למועצה המקומית מבשרת ציון "יבנו מאות יחידות דיור לזוגות צעירים"
 
פורטל השירותים והמידע של ממשלת ישראל משרד הבינוי - דף הבית

 

סיכום בין משרד השיכון למועצה המקומית מבשרת ציון "יבנו מאות יחידות דיור לזוגות צעירים"


מחיר למשתכן 14.09.2008

במהלך חודש מאי 2008, ביקר שר הבינוי והשיכון זאב בוים במבשרת ציון במטרה לנסות ולמצוא פתרון לבעיית הדיור לזוגות צעירים במבשרת ציון. בתום הביקור סוכם כי משרד משרד הבינוי והשיכון יבחן את החלת התוכנית "מחיר למשתכן", שתאפשר לזוגות צעירים לרכוש דירות במבשרת ציון.

השבוע התקיימה פגישה בין ראש מועצת מבקשת ציון, אריה שמם, מנהל המחוז, משה מרחביה, מנהלת המחוז במינהל מקרקעי ישראל, אפרת שטראוס, במהלכה סוכם על הקמת פרוייקט דיור, שיכלול גם שטחים של מינהל מקרקעי ישראל. במסגרת הפרוייקט יינתנו פתרונות דיור גם לזוגות צעירים.

במסגרת הסיכום יקצה (כך נאמר, בלשון עתיד), משרד השיכון לזוגות צעירים 30% מיחידות הדיור בתוכנית "אונגר" ("חוצבים מזרח"), בה מתוכננת בניה של 500 יחידות דיור. לדעת המועצה, רוב הסיכויים שבהתאם לדרישתו של ראש המועצה שמם, ההקצאה הסופית לזוגות הצעירים תעמוד על 50% מהדירות. גם תוכנית מלכוב שהופקדה בוועדה המחוזית לתכנון ובניה, כוללת בנייה לזוגות צעירים, דרישת ראש המועצה שמם להגדיל את יחידות הדיור בפרוייקט מ-125 ל-200 ולהקצות לזוגות צעירים 50% מהן במקום 25%, תבחן בוועדה המחוזית, במועצה מאמינים כי היא תאושר.


לחץ לגרסת הדפסהגרסת הדפסה
  
שלח לחבר
  
  
האם דף זה עזר לך?האם דף זה עזר לך?